UNIZO Regio Vlaams – Brabant & Brussel en BETIAD, vereniging van Belgisch – Turkse zakenlui sluiten samenwerkingsovereenkomst.
Samenwerking tussen beide organisaties dient de know how die in beide organisaties aanwezig is te mobiliseren ten voordele van de uitbouw van stabiele en rendabele ondernemingen.
Het is eveneens de bedoeling om de samenwerking tussen de allochtone en autochtone ondernemers uit gelinkte of gelijkaardige sectoren te verbeteren.
Sinds maanden werken UNIZO Regio Vlaams – Brabant & Brussel en BETIAD aan de voorbereiding van een soliede samenwerking tussen beide organisaties ter bevordering van het ondernemerschap binnen de Turkse gemeenschap in Brussel.
Het fundament van deze samenwerking werd reeds vorig jaar gelegd in het kader van een eerste projectjaar “Toeleiding naar de formele economie”. Dit project wordt gesteund door de Vlaamse Gemeenschapscommissie.
Het is in de eerste plaats de bedoeling dat de know how die in beide organisaties aanwezig is, kan gemobiliseerd worden ten voordele van de uitbouw van stabiele en rendabele ondernemingen.
Door de informatieoverdracht zal de kennis rond ondernemerschap verhogen binnen de organisatie, waardoor BETIAD nog sterker in staat zal zijn om eerstelijnsinformatie te verstrekken.
Het is eveneens de bedoeling om de samenwerking tussen de allochtone en autochtone ondernemers uit gelinkte of gelijkaardige sectoren te verbeteren. Dit gebeurt door het gemeenschappelijk uitwerken en aanbieden van een aangepast vormingsaanbod.
UNIZO stelt de basisinformatie rond ondernemerschap ter beschikking in de lokalen van BETIAD door middel van een meertalige versie van de Ondernemerwegwijzer.
Deze is momenteel reeds beschikbaar in het Turks, het Nederlands, het Frans, het Arabisch, het Russisch, het Roemeens en het Engels.
Er werden reeds infosessies georganiseerd specifiek voor vrouwelijke startende ondernemers en een ervaringsuitwisseling tussen kandidaat starters en gevestigde zelfstandigen.
Dit najaar worden door UNIZO en Betiad nog infosessies georganiseerd over mutualiteit en verzekeringen, financieringsmogelijkheden, subsidiemogelijkheden voor ondernemers, het sociaal statuut van zelfstandige, het invullen van de belastingsaangifte, coaching en management.
Activiteiten in het kader van het tienjarig bestaan van BETIAD zitten momenteel nog in de planningsfase, ondermeer wordt hier gedacht aan het inrichten van sectorale ontmoetingen.
UNIZO en Betiad zullen ter gelegenheid van het traditionele diner dat Betiad vanavond organiseert ter gelegenheid van de Ramadan overgaan tot de plechtige ondertekening van het samenwerkingsakkoord.








"Niet tevreden, geld terug." Ziet u het al hangen in de wachtkamer van uw huisarts? Of bij de advocaat: "Vraag hier uw scheiding aan en procedeer gratis tegen uw luide buren." Geef toe, het wringt.Toch wil de regering Di Rupo de Wet op het Vrije Beroep afschaffen, en die vrije beroepen onder dezelfde wet plaatsen als commerciële beroepen. Protesteer mee met FVIB op www.meerdaneenklant.be