Slideshow
slideshow

Fruit- en Sorteerbedrijf Vanhellemont laureaat Jobkanaalprijs 2012 in categorie -50 werknemers!

VanhellemontDe jury prees zaakvoerder Mario Vanhellemont omdat hij “In een niet evidente sector, de fruitsector,  kiest voor diversiteit, en stelt zich open voor medewerkers uit een niet evidente doelgroep.” Naast buitenlandse werkkrachten, vaak seizoenarbeiders uit Congo, Nigeria, Irak,… geven zij ook mensen met een arbeidshandicap een kans. Zij krijgen een aangepaste taakinvulling volgens hun mogelijke capaciteiten. Ook jongeren die in de zogenaamde ‘Time-Out projecten’ zitten kunnen bij Vanhellemont terecht. “In overleg met hun begeleiders bieden we hen een werkplek, zodat ze weg van de schoolbanken misschien een nieuwe impuls krijgen.”

“In deze sector mag dit bedrijf zich echt pionier en ambassadeur noemen, in de manier waarop het haar doelgroepmedewerkers benadert.” Ook hiermee viel bvba Vanhellemont de jury op. Zo organiseren ze Nederlandse lessen voor hun allochtone werkkrachten. “Daarnaast hebben we ons meter- en peterprogramma. Personeelsleden die extra begeleiding nodig hebben krijgen een meter of peter toegewezen. Bij mensen met autisme is de peter of meter ook de enige persoon die de werkkracht bevelen mag geven, zodanig dat hier een duidelijke consequente structuur in zit.“ zo vertelt Mario Vanhellemont. “Een ander onderdeel van ons diversiteitsplan is het onthaalbeleid. We dompelen de medewerkers als het ware onder in de bedrijfscultuur. We leren hen het juiste jargon en tonen hen de praktische werking van het bedrijf. Daarnaast stimuleren we het onderling leren van elkaars cultuur”

De laatste lovende woorden van de jury. “Het bedrijf ontleent een gevoel van trots en positieve identiteit aan het diversiteitsverhaal, en brengt dit ook sterk naar buiten. Hiermee zet het een andere toon, dan het schaamte-gevoel dat bij bepaalde bedrijven die met doelgroep-medewerkers werken leeft.”

Info over Vanhellemont bvba vind je op http://www.fruitvanhellemont.be/

 

In de categorie + 50 medewerkers ging de diversiteitsprijs naar Betonfabriek De Bonte NV met vestigingen in Waasmunster en Laakdal.

www.debonte-vanhecke.be

Winnaar in de social profit-sector is Manus, met afdelingen in Antwerpen, Mechelen en Brussel.

www.manuswerkt.be

Print Content OnlyShare/Bookmark
Overzicht nieuws en foto's
Laatste aanpassing: 17 februari 2012

2e golftornooi en golfinitiatie in Keerbergen

lees meerAls ondernemer en vrije beroeper die kwaliteit en langdurige klantenrelaties vooropstelt, kunt u het zich niet permitteren om de bal mis te slaan. Maar kunt u in het spel dezelfde precisie aan de dag leggen?
UNIZO Vlaams-Brabant & Brussel, in samenwerking UNIZO Baal- Keerbergen-Tremelo, FVIB en Bouwunie nodigen u van harte uit op hun tweede golftornooi en golfinitiatie met aansluitend netwerkreceptie en Barbecue op de exclusieve locatie van ‘de Witte Meren’ aan het meer van Keerbergen.

lees meer..

 

Activiteitenkalender
Legende

Unizo Service Center

lees meerEen ondernemersvraag? Contacteer ons 24/24, 7/7

lees meer..

Steun de FVIB-actie voor de eigenheid van het vrije beroep op www.meerdaneenklant.be

lees meer"Niet tevreden, geld terug." Ziet u het al hangen in de wachtkamer van uw huisarts? Of bij de advocaat: "Vraag hier uw scheiding aan en procedeer gratis tegen uw luide buren." Geef toe, het wringt.Toch wil de regering Di Rupo de Wet op het Vrije Beroep afschaffen, en die vrije beroepen onder dezelfde wet plaatsen als commerciële beroepen. Protesteer mee met FVIB op www.meerdaneenklant.be

lees meer..

Belgacom http://www.electrabel.be KBC ADMB Zenito