DvdK LB Regio
Slideshow
slideshow

KMO's in overleg naar aanleiding van de staking op maandag 30 januari

De personeelsleden van  zaakvoerders  Rose-Anne en Johan Braem kwamen allen werken op deze stakingsdag en  een delegatie kreeg de kans om tijdens een ontbijtvergadering hun bekommernissen te uiten omtrent enkele cruciale sociale en fiscale maatregelen, opgelegd door het regeerakkoord. Op die manier werd de wil gecreëerd om er toch samen voor te gaan en werd de wederzijdse luisterbereidwilligheid getoond.  

De bezorgdheden van de werknemers en werkgever van Braem Gebroeders NV zijn te situeren op verschillende vlakken: 
Enerzijds is de nieuwe pensioenregeling een pijnpunt, vooral de onzekerheid of een behoorlijk basispensioen voor iedereen in de toekomst gegarandeerd zal blijven, speelt een grote rol. Daarnaast wordt de algemene economische situatie zeer alert gevolgd.  Men vraagt zich af of invoeren van nieuwe allochtone werknemers een oplossing is voor onze economie. Dit kan enkel als er ernstig werk gemaakt wordt van een echte integratie, te beginnen met een bijzonder grondig taalbad voor elke nieuwkomer. Verder zat het alle betrokkenen hoog dat in het verleden de maatregelen telkens weer bij diezelfde categorieën terecht kwamen: de werkenden en de KMO’s in onevenredige mate.  Mee opdraaien voor een crisis die men zelf niet heeft veroorzaakt, is al een groot offer,  maar besparingen bij de overheid, een sterkere belasting op bijv. de energiebedrijven die woekerwinsten hebben gemaakt, en op een aantal grote multinationale bedrijven die via allerlei constructies erin slagen om een belachelijk minimum aan belastingen te betalen, dat  vinden de aanwezigen rond de tafel nog veel te weinig terug in de genomen maatregelen. 

 Unizo pleitte als ondernemersorganisatie voor openheid t.o.v. diversiteit, opleiding op de werkvloer en werkbaar werk  zodat de werkzaamheidsgraad stijgt in de komende periode van arbeidskrapte. Dit pleidooi werd in ruime mate onderschreven.

De arbeidsvreugde van de werknemers en het goede sociale klimaat zoals bij Braem maakt de sterkte van de KMO's in onze regio. Het zijn net deze KMO's waarbij werkgevers en werknemers samen vechten voor een goede dienstverlening voor de klanten die voor de hefboom van welvaart in onze regio zorgen.  Een staking demotiveert veel bereidwillige werknemers en werkgevers maar is geen goede oplossing voor uitdagingen waar we voor staan.

Het open overleg werd zeer gesmaakt door alle deelnemers.   Een gesprek dat in aanvulling bij de bestaande overlegorganen zeker voor herhaling vatbaar is.  

Print Content OnlyShare/Bookmark
Overzicht nieuws en foto's
Laatste aanpassing: 31 januari 2012

Opgepast voor valse eurobiljetten!

lees meerUNIZO Westhoek wil ondernemers waarschuwen voor valse eurobiljetten. De valse biljetten die in omloop zijn, zijn heel goed nagemaakt, bijna niet te onderscheiden van echte. Controleer de biljetten steeds goed!
hebt u geen hulpmiddelen om de echtheid te controleren? Gebruik dan de Voel-Kijk-Kantel-methode.

lees meer..

 

Activiteitenkalender
Legende

 

Steun de FVIB-actie voor de eigenheid van het vrije beroep op www.meerdaneenklant.be

lees meer"Niet tevreden, geld terug." Ziet u het al hangen in de wachtkamer van uw huisarts? Of bij de advocaat: "Vraag hier uw scheiding aan en procedeer gratis tegen uw luide buren." Geef toe, het wringt.Toch wil de regering Di Rupo de Wet op het Vrije Beroep afschaffen, en die vrije beroepen onder dezelfde wet plaatsen als commerciële beroepen. Protesteer mee met FVIB op www.meerdaneenklant.be

lees meer..

Belgacom http://www.electrabel.be KBC ADMB Zenito