Kan een statutair leekracht een bijberoep uitoefenen?

Laatste aanpassing: 
17/09/2018

Een statutaire leerkracht moet op kwartaalbasis minstens 60 % werken.  Combineert een leerkracht een statutaire functie met een contractuele opdracht of met een andere loontrekkende activiteit, dan moet de som van al zijn activiteiten als leerkracht en werknemer gemiddeld minstens 60 % van een voltijds equivalent bedragen.

Werkt een statutaire leerkracht gemiddeld minder dan 60 % maar minstens 50 % dan kan hij automatisch aangesloten worden als zelfstandige in hoofdberoep met gelijkstelling aan bijberoep (art. 37).  Dit kan ongeacht de vraag of hij gehuwd is.

Voor meer info raadpleeg www.liantis.be 

Meer over: Wettelijk stelsel

Op zoek naar meer ondernemersinfo?

Voor andere nuttige ondernemersinfo
raadpleeg hier het UNIZO Kennisnet:
geef je zoekterm in of zoek per thema
of trefwoord in onze databank.

Of contacteer UNIZO Ondernemerslijn voor
een persoonlijk eerstelijns advies of een
nuttig contact.

Ons adviesteam staat voor je klaar!