Welke btw-regeling geldt in de bouw?

Als aannemer van bouw- en grondwerken moet u facturen zonder btw uitreiken wanneer u werkt voor professionele klanten die periodieke btw-aangiften indienen. U vermeldt dan op de factuur ‘btw te voldoen door de medecontractant KB nr.1, art. 20’. Op deze facturen wordt door de klant de btw van 21% berekend en in het aankoopfacturenboek ingeschreven.

Zijn uw klanten particulieren, dan moet u wél btw aanrekenen. Ook bij de levering van bouw- en inrichtingsmaterialen zonder ze te plaatsen, moet u gewoon btw aanrekenen: in principe is dat 21%. Enkel voor bouwwerken aan een woning van meer dan 10 jaar oud mag, als aan alle voorwaarden is voldaan, het verlaagde tarief van 6% worden aangerekend.

Meer over: Belastingen, Btw, Principes btw

Op zoek naar meer ondernemersinfo?

UNIZO ondernemerslijn - 0800 20 750Voor andere nuttige ondernemersinfo
raadpleeg hier het UNIZO Kennisnet:
geef je zoekterm in of zoek per thema
of trefwoord in onze databank.

Of contacteer UNIZO Ondernemerslijn voor
een persoonlijk eerstelijns advies of een
nuttig contact.

Ons adviesteam staat voor je klaar!