Jouw bedrijf in de kijker met een Microlino

Wie rijdt er in de sympathiekste micro-EV op onze wegen? In deze reeks maken we kennis met mensen en hun Microlino. Als eerste aan de beurt: Charlotte en Melanie, twee bijzondere, jonge ondernemers en hun witte Microlino van Labo Mérilo.
Sterk merk
Het eerste wat opvalt als we het pas ingerichte tiny-house-kantoor in Melsele binnenstappen: de officiële marktlancering moet nog gebeuren, maar Labo Mérilo staat er al! Het logo, de look, de inrichting, de perfect gepresenteerde staaltjes: alles hier ademt de kwaliteit en de branding van een doordacht cosmeticamerk. “Gentle care for young skin”, lezen we, want Labo Mérilo richt zich met een totaal nieuw ontwikkeld gamma skincare producten specifiek tot jongeren.
“Misschien verrassend als basis voor zo’n forse business case, maar dat idee ontstond heel spontaan dankzij ons babysitkindje Fleur”, grapt Charlotte met de glimlach. “Haar bezorgde papa zag dat ze zich met skincare ging bezighouden toen ze een tiener werd, en vroeg zich af of dat eigenlijk wel gezonde producten waren.”
“Wij aan de slag dus”, pikt Melanie in. “Letterlijk een panel jongeren verzameld en geluisterd. Véél geluisterd. En wat bleek? Er was amper iets specifieks voor hen op de markt, en bij geen enkel merk vonden ze goeie info over skincare voor jongeren. Genoeg voor mijn zus en ik om de sprong te wagen en Labo Mérilo op te starten.”
Toen die dame vanuit haar chique SUV naar ons lachte, wisten we dat het goed zat!
Nieuw merk
Handelsingenieur Charlotte en apotheker Melanie startten Labo Mérilo als Vlerick afstudeerproject pas in maart 2024. Na de eindpitch in juni, begon een half jaar intensief ontwikkelingswerk en voorbereidingen. In april 2025 werd Labo Mérilo dus écht geboren. Een absoluut huzarenstukje van twee piepjonge ondernemers, die van hun onbevangen kijk op de bedrijfswereld een ijzersterke troef hebben gemaakt.
“Wij leren gewoon élke dag bij, met vallen en opstaan”, vertelt Charlotte. “Dan denk ik: durven nu! We geloven zó hard in wat we hebben ontwikkeld, we voelen aan alle eerste reacties dat het helemaal juist zit. Als we hier hard aan blijven werken, kunnen we jongeren iets heel nuttigs bieden.”
“Van de streepjescode op je verpakking, tot je merk gaan presenteren aan media en influencers: ons product kennen we door en door, maar ál de rest is nieuw voor ons als bedrijfsleiders”, geeft Melanie nog aan. “We hebben een heel verschillende studieachtergrond, vullen elkaar perfect aan, en zijn het soms meteen eens over iets. Over onze Microlino, bijvoorbeeld!”

Sterke, nieuwe marketing
Hoe zet je een gloednieuw merk in de markt? ‘Klassieke’ advertentiecampagnes in de media kosten fortuinen, die Charlotte en Melanie in hun piepjong bedrijf niet hebben. Social media werken wel al, en een volledige zomer-promotour staat in de steigers. De komende maanden trekt Labo Mérilo dus letterlijk het hele land rond, naar sportclubs en jongeren-hubs, en met een pop-up store in hartje Antwerpen.
“Labo Mérilo on tour. Toen zeiden we dus: we hebben een auto nodig. En niet zomaar één!” luidt het bij de zussen. Testritten met verschillende typische ‘promo-auto’s’ volgden, maar niets overtuigde. Te saai, iedereen heeft er al zo ééntje, niet sympathiek, te oud… Tot die ene testrit in de Microlino.
“Een vriend van ons heeft de Isetta oldtimer, en die vonden we al schattig. De Microlino had ik nog nooit gezien, maar ik was meteen verliefd”, lacht Melanie. “En toen bleek op straat dat letterlijk iederéén er spontaan verliefd op wordt.”
“De doorslag kwam er aan een stoplicht. Een dame in een gi-gan-ti-sche Porsche stopte naast ons en gaf ons de mooiste glimlach ooit. Toen wisten we: dit spreekt echt iedereen aan. En zo werd de Microlino een deel van Labo Mérilo”, besluit Charlotte.
All the car you need?
De smaakvolle witte wrapping past als gegoten bij de strakke branding van Labo Mérilo en staat de Microlino beeldig. Charlotte en Melanie zijn ook onder de indruk van hoeveel producten en staaltjes er in de onverwacht ruime koffer passen. Maar de beide zussen zijn ook eerlijk: “Voor een promotour aan de andere kant van het land, gaat de Microlino op de aanhangwagen en zo kan ook al ons andere promomateriaal moeiteloos mee. De aandacht trekt ons autootje meteen van zodra we hem ter plaatse afladen.”
Een microcar heeft dus wel degelijk ook zijn praktische beperkingen, maar die wegen nooit op tegen de ongelooflijke sympathie die de Labo Mérilo-Microlino krijgt. Laatste toevoeging van Charlotte: “Toen vorige week het zonnetje scheen en ik helemaal naar Gent reed voor een afspraak, nam ik gewoon wat extra tijd en reed ik wél met de Microlino hoor. Dakje open, héérlijk ritje, en massa’s extra reclame gemaakt onderweg. Leuk toch?”
We hebben zo’n vermoeden dat de witte Microlino deze zomer nog vaak in beeld komt…
