Japan: het land van de rijzende zon

Tijdens onze rondreis door Japan maak je kennis met ‘het land van de rijzende zon’.  
 
Verwacht je aan een afwisselende reis door een land vol met contrasten; van eigentijdse wereldsteden tot oude heiligdommen. Traditie en moderne technologie gaan perfect samen: robots & geisha’s, Tokyo & Kyoto, moderne architectuur & eeuwenoude tempels. Japan is een fascinerende combinatie van moderniteit en traditie.

We maken kennis met de veelzijdige Japanse cultuur die bestaat uit zowel Europese, Noord-Amerikaanse als Aziatische elementen. We genieten van de Japanse keuken  en maken kennis met de Japanse levensstijl.   

Wereldexpo Osaka

Het bezoek aan de Wereldexpo in Osaka is het eerste hoogtepunt van de reis. Landen van over de hele wereld komen samen op deze internationale tentoonstelling om hun nieuwste uitvindingen, innovaties en culturele tradities te presenteren. Het centrale thema is 'Designing Future Society for Our Lives’

Expo 2025 Osaka wordt een plek waar kennis en veelbelovende technologieën van over de hele wereld samenkomen. In dit brandpunt van nieuwe ideeën leer je innovatieve oplossingen kennen voor de wereldwijde uitdagingen waar de samenleving voor staat.

We worden ontvangen op het Belgische paviljoen en bezoeken de expo gedurende twee dagen. 

Meer info https://belexpo.be/nl/over-expo-2025-osaka
Meer info https://www.expo2025.or.jp/en/

Hiroshima

Hiroshima heeft een rijke geschiedenis en is de plek waar de atoombom werd gedropt die een einde maakte aan de Tweede Wereldoorlog.  
 
We brengen een bezoek aan het Hiroshima Peace Memorial Park, een overblijfsel van de bominslag en vandaag een symbool van vrede en hoop.  

Kyoto

De prachtige stad Kyoto staat bekend om zijn rijke geschiedenis en cultuur. De stad is bezaaid met honderden eeuwenoude boeddhistische tempels, houten huisjes, verborgen straatjes, Japanse tuinen, traditionele architectuur en met wat geluk ontmoet je een geisha. 

De twee beroemdste hoogtepunten in Kyoto zijn het Kinkaku-ji tempelcomplex (de Gouden Tempel), één van de mooiste tempels van Kyoto en de Fushimi Inari-taisha-schrijn, één van de belangrijkste shinto-heiligdommen. Daarnaast bezoeken we ook de Ryoanji-tempel, bekend om zijn Zen-tuin.

In Kyoto dompelen we ons onder in de rijke Japanse cultuur. We nemen deel aan een traditionele Japanse theeceremonie, gevolgd door een bezoek aan de prachtige Kiyomizudera-tempel. We ontdekken de sfeervolle Higashiyama-wijk en bezoeken het Gion-district. Gion is de wijk van de geisha's, met smalle straatjes, traditionele Japanse gevels, restaurants en antiekwinkels.  We genieten van een Maiko-voorstelling. Maiko’s zijn leerling-geisha’s in hun typische kimono’s en witte gezichten. 

Tokyo

Tokyo is een waanzinnig trendy miljoenenstad. Deze bruisende hoofdstad heeft voor elk wat wils, van historische wijken zoals Asakusa, tot hippe winkelbuurten zoals Harajuku (dé modewijk) & Shinjuku. Het beroemde Shibuya-kruispunt is een van de drukste en meest iconische kruispunten ter wereld. Verdere bezoeken we Tsukiji (vismarkt), het Meji-heiligdom en de Senso-ji-tempel, de oudste tempel van Tokyo. 

Maandag worden we verwacht op de Belgische ambassade voor een debat met Belgische bedrijven in Tokyo, met aansluitend een netwerkreceptie. Er is een mogelijkheid om handelsopportuniteiten te bespreken tijdens een persoonlijk gesprek met Dirk De Ruyver ​​​​​​, de Vlaams Economisch Vertegenwoordiger Japan voor FIT (Flanders Investment & Trade)

Vervoer

VLUCHTUREN

Brussel (BRU) – Osaka (KIX) 15h20 – 17h15+1 

Tokyo (HND) – Brussel (BRU) 00h05 – 12h45 

Tussen de steden reizen we met bullet trains (Shinkansen). Deze beroemde hogesnelheidstreinen zijn een attractie op zich.  Ze staan bekend om hun comfort, betrouwbaarheid én hun snelheid. Ze halen een snelheid van 320 km/uur en hebben gemiddeld jaarlijks slechts 36 seconden vertraging.  

Programma

Reisprogramma in één oogopslag 

9-daagse rondreis 05/10 t.e.m. 15/10 2025 

 

  • ZON 05/10: Vertrek Zaventem-Dubai-Osaka 
  • MA  06/10: Aankomst Osaka 
  • DI 07/10: Bezoek Wereldexpo en meet & greet Belgisch paviljoen
  • WOE  08/10: Hiroshima
  • DO 09/10: Wereld Expo Osaka of vrije dag
  • VRIJ 10/10: Kyoto, voormalige keizerlijke hoofdstad 
  • ZAT 11/10: Bedrijfsbezoek Kyoto 
  • ZON 12/10: Tokyo 
  • MA  13/10 Tokyo & Netwerkreceptie Belgische ambassade i.s.m FIT  
  • DI 14/10: Vrije tijd in Tokyo + terugvlucht om middernacht 
  • WOE 15/10: Tokyo-Dubai-Zaventem 

Ik ga mee!

Praktische informatie

Deelnameprijs

Deelnameprijs voor deze fantastische ondernemersreis bedraagt: 

  • €7.750 voor leden
  • €8.010 voor niet-leden

Verplichting i.h.k.v. de pakketreizenwet: organisatie en facturatie door S2Travel. 
Reisprogramma onder voorbehoud van eventuele wijzigingen. Indien er wijzigingen zijn, voorzien we een gelijkwaardig of beter alternatief.

Inbegrepen

  • S2 Travel reisbegeleider gedurende de volledige reis 
  • Vluchten Brussel – Osaka & Tokyo – Brussel met Emirates (via Dubai) incl. maaltijd & drank 
  • Transport bullet train
  • Bagagetransfer Osaka-Kyoto en Kyoto-Tokyo
  • Transport per lokale touringcar
  • Ervaren lokale gidsen
  • Hotels:
  • Diner bij aankomst in Osaka 

  • Diner in Osaka 

  • Maiko diner in Kyoto

  • Diner op Toplocatie in Tokyo 

  • Netwerkreceptie Belgische ambassade 

  • Uitstappen en ingangstickets (o.a. twee dagen Wereldexpo, Sky Tree, tempels) 

  • Drie dagen bezoek aan Tokyo in groepjes van 20 personen met lokale gids 

  • Btw, huidige luchthaventaksen en garantiefonds 

Niet inbegrepen

  • Internationaal paspoort (nog zes maanden geldig na afreisdatum) 

  • Persoonlijke uitgaven 

  • Vrijblijvende fooien voor gids en chauffeur (niet gebruikelijk in Japan) 

  • Eventuele. bijkomende kerosine taksen 

Opties

  • Single in een volwaardige dubbele kamer (dubbel bed - kameroppervlakte van 20 m2) : €1.295,00
  • Single in een single kamer (enkel bed - kameroppervlakte van 14m2):   €795,00
  • Annulatieverzekering 7% van de reissom
  • Reisbijstandsverzekering 9% van de reissom
  • Vlucht in businessclass: €5.795,00