UNIZO Merksplas: Tweedaagse beleefreis Reims en champagnestreek
UNIZO Merksplas nodigt de ondernemers uit voor een tweedaagse beleefreis in Reims en de Champagnestreek
Niet eens zo ver bij ons vandaan, in het noorden van Frankrijk, ligt de Champagnestreek, de beroemdste wijnregio ter wereld. Champagne mag immers op geen enkele feestelijke gebeurtenis ontbreken. De streek rond Reims weet als geen ander haar historische monumenten en cultureel erfgoed te combineren met een bijzondere lekkere gastronomie. Dit wordt twee dagen lang genieten, zeker weten.
Zondag 20 september 2026
Vertrek vanuit Merksplas Markt om 6 uur ’s morgens.
Koffiestop in de omgeving van Bergen en verdere doorreis naar Reims.
Bezoek aan de indrukwekkende gotische kathedraal Notre-Dame.
Vrij middagmaal.
Verder bezoek aan de historische binnenstad met o.a. het stadhuis en het Romeinse forum.
Uiteraard mag een bezoek aan de basiliek van Saint-Remy niet ontbreken in ons programma.
In de late namiddag bezoeken we de champagnekelder van Andrieux Le Fort in Champillon.
Verdere doorreis naar Vertus voor avondmaal en overnachting in hotel Le Relais du Vigneron***.
Maandag 21 september 2026
Na een rijkelijk ontbijtbuffet, maken wij een kleine rondrit door de vallei van de Marne en maken wij kennis met de golvende heuvelflanken met eindeloze rijen druivelaars.
Om 10u30 worden we verwacht bij Champagne Vollereaux In Cumières en volgen wij het verwerkingsproces van de druiven in de wijngaard tot uiteindelijk de champagne in de fles.
We lunchen in een sfeervol restaurant.
’s Namiddags bezoeken we de indrukwekkende kelders van het champagnehuis Mercier.
Aan boord van een elektrisch treintje rijden we door de 18 km lange gangen waarin plus minus 18 miljoen wijnflessen liggen opgeslagen.
Wij genieten nog even van de schilderachtige “Route de Champagne” en rijden via Valenciennes en Mons terug richting Merksplas. Thuiskomst voorzien rond 22 uur.
Hotel Relais du Vigneron in Vertus
Le Relais du Vigneron , gelegen in het hart van de Côte des Blancs in Vertus , op slechts 20 km van Épernay en 45 km van Reims , is een driesterrenhotel dat de verfijning van de Champagne combineert met modern comfort . Het volledig gerenoveerde hotel biedt 41 ruime kamers en suites, verdeeld over drie gebouwen, vernoemd naar vergeten Champagne-druivensoorten: Arbanne , Petit Mélier en Fromenteau . Elke kamer is smaakvol ingericht , voorzien van luxe voorzieningen en biedt een rustgevend uitzicht op de wijngaarden .
Voor een hotelbezoek vooraf klik je hier: https://le-relais-du-vigneron.com/fr/page/hotel
Reisformaliteiten
Een geldige Belgische identiteitskaart volstaat.
Prijs per persoon
Bij minimum 25 deelnemers
Verblijf in een comfort tweepersoonkamer: 389 euro
Toeslag éénpersoonskamer: 58 euro.