Grill & Chill @ Kasteel Wurfeld en 50 jaar UNIZO lidmaatschap van Jan!
Een gezellige ondernemersavond op een bijzondere locatie kreeg een extra feestelijk tintje. UNIZO Maaseik zette tijdens Grill & Chill @ Kasteel Wurfeld Jan Alberts in de bloemetjes voor maar liefst 50 jaar onafgebroken lidmaatschap van UNIZO. Een gouden ereteken en twee bijzondere vaasjes van Piet Stockmans vormden de bekroning van deze bijzondere hulde.
Op vrijdag 16 oktober verzamelden ondernemers uit Maaseik en omgeving aan Kasteel Wurfeld voor een nieuwe editie van Grill & Chill, een initiatief van UNIZO Maaseik. De unieke locatie, een gezellige barbecue en fijne gesprekken tussen collega-ondernemers vormden de ideale ingrediënten voor een geslaagde ondernemersavond. Maar nog vóór het netwerken en tafelen goed en wel van start gingen, stond een bijzondere ondernemer centraal: Jan Alberts.
50 jaar ondernemen en engagement
Jan Alberts zette in 1976 zijn eerste stappen als zelfstandige in Maaseik. Hij groeide op in een echte ondernemersfamilie met een geschiedenis die teruggaat tot 1792, toen Johan Mathijs een drukkerij opstartte in het Duitse Geldern. Generaties lang werd het ondernemerschap doorgegeven, tot Jan Alberts zelf zijn weg vond in de grafische sector.
In die vijftig jaar zag Jan de sector ingrijpend veranderen: van lood naar pixels, van drukproeven naar pdf's en van machines die handmatig moesten worden afgesteld naar steeds verder geautomatiseerde technologie. Een halve eeuw ondernemerschap bracht uitdagingen met zich mee, maar ook heel wat ondernemersplezier.
Naast zijn ondernemerschap bouwde Jan ook een indrukwekkend engagement uit binnen UNIZO en verschillende beroepsorganisaties.
Al 50 jaar trouw aan UNIZO
Wat deze mijlpaal extra bijzonder maakt, is dat Jan Alberts in datzelfde jaar 1976 lid werd van het toenmalige NCMV, de voorloper van het huidige UNIZO. Sindsdien bleef hij maar liefst 50 jaar onafgebroken lid van de organisatie.
Daarnaast nam hij doorheen de jaren verschillende engagementen op. Zo was hij onder meer bestuurder bij Middenstand Maaseik-Eykerstede, stichtend en voormalig bestuurslid van Febelgra-Limburg en actief binnen diverse andere beroeps- en maatschappelijke organisaties.
Tijdens zijn speech benadrukte Bart Lodewyckx, gedelegeerd bestuurder van UNIZO Limburg, hoe uitzonderlijk die combinatie van ondernemerschap, lidmaatschap en engagement is. Hij verwees daarbij naar een uitspraak die hem was bijgebleven uit een gesprek met Jan: “Je moet in de eerste plaats investeren in jezelf, maar je moet je ook engageren naar anderen en iets terugdoen.”
Een visie die Jan Alberts al jarenlang in de praktijk brengt.
Gouden ereteken en een bijzonder geschenk
Als erkenning voor zijn jarenlange inzet ontving Jan Alberts uit handen van Bart Lodewyckx een gouden ereteken van UNIZO. Daarbovenop kreeg hij twee bijzondere vaasjes in porselein van Piet Stockmans, voorzien van een gouden opdruk.
De hulde werd extra bijzonder doordat ook Jans zus, zoon en dochter aanwezig waren om dit mooie moment mee te beleven.
Met deze erkenning sprak UNIZO Limburg zijn waardering uit voor vijftig jaar ondernemerschap, vijftig jaar trouw lidmaatschap en vijftig jaar engagement als ambassadeur van de organisatie. Een bijzondere mijlpaal die volgens Bart Lodewyckx niet alleen een passend geschenk, maar vooral een welgemeende dankjewel en een warm applaus verdient.
Ondernemers verbinden op een bijzondere plek
Na deze feestelijke huldiging nam Sander Janssen, de nieuwe eigenaar van Kasteel Wurfeld, de aanwezigen mee achter de schermen van het kasteel. Hij vertelde over zijn plannen, ambities en uitdagingen als ondernemer op deze bijzondere locatie.
Daarna was het tijd om samen te genieten van de barbecue en bij te praten met collega-ondernemers. Precies waar Grill & Chill om draait: ondernemers samenbrengen in een ontspannen sfeer, ervaringen uitwisselen en nieuwe contacten leggen.
Met de huldiging van Jan Alberts kreeg deze editie van Grill & Chill een extra betekenisvolle dimensie. Een avond die niet alleen in het teken stond van verbinden en genieten, maar ook van waardering voor een ondernemer die al een halve eeuw mee zijn schouders zet onder het ondernemerschap én UNIZO.
UNIZO Maaseik feliciteert Jan Alberts van harte met deze bijzondere mijlpaal en bedankt hem voor zijn jarenlange vertrouwen en engagement!