Transport en douane, alles voor je uitgeklaard
Goederen die blijven vastzitten zorgen niet alleen voor veel zorgen, maar ook voor verlies van tijd en geld. Daarom is het des te belangrijker om het transport- en douaneproces te kennen, zodat je dergelijke obstakels en onnodige kosten vermijdt.

Douanewaarde? Goederencode? Incoterms? Ben je internationaal actief als ondernemer of wens je in de toekomst de Belgische grens over te steken, maar ben je nog niet echt thuis in de wereld van transport en douane? Dan is de workshopdag transport en douane zeker iets voor jou!
Wanneer je goederen buiten de EU aankoopt of verkoopt, wil je er zeker van zijn dat die op tijd en zonder problemen op de juiste bestemming aankomen. Goederen die blijven vastzitten zorgen niet alleen voor veel zorgen, maar ook voor verlies van tijd en geld. Daarom is het des te belangrijker om het transport- en douaneproces te kennen, zodat je dergelijke obstakels en onnodige kosten vermijdt.
Tijdens het transport- en douaneproces zijn er verschillende zaken belangrijk om te weten, zoals hoe je de juiste logistieke partner moet kiezen, welke goederencode je moet gebruiken of welke documenten je in orde moet brengen? Om je kennis te leren maken met al die zaken, organiseren wij in samenwerking met onze partners een workshopdag rond transport en douane. Tijdens die dag zal je dankzij ervaren experts veel bijleren aan de hand van actuele cases en interactieve oefeningen en zal je kunnen netwerken met mede-ondernemers.
Je kan de opleiding ook volgen in Antwerpen op 6 november 2025.
Programma
- 10u00 Onthaal
- 10u30 Verwelkoming
Dhr. Emiel Neyrinck, UNIZO Internationaal - 10u35 Inleiding in de douane
Dhr. Vincent Vandenberghe & Dhr. Josse Verbeken,
de Algemene Administratie van de Douane & Accijnzen - 12u15 Broodjeslunch
- 13u00 3 workshops
- Douanewaarde & gebruik van de juiste goederencode
Dhr. Vincent Vandenberghe, de Algemene Administratie van de Douane & Accijnzen - Incoterms
Dhr. Joffrey Decock & Mevr. Hanne Janssens, EY - Oorsprongbepaling & douaneregelingen
Dhr. Josse Verbeken, de Algemene Administratie van de Douane & Accijnzen
- Douanewaarde & gebruik van de juiste goederencode
- 15u50 Pauze
- 16u15 Vervolg workshops
- 17u40 Receptie en netwerking
Iedere deelnemer volgt alle workshops na elkaar.
Mis deze gelegenheid niet en schrijf je vandaag nog in.
Annuleringsvoorwaarden: annuleren mogelijk tot 16/10/2025. Kan je niet aanwezig zijn, gelieve ons dan vooraf te verwittigen. Bij afwezigheid zonder voorafgaande melding hebben wij het recht het volledige inschrijvingsbedrag aan te rekenen.