Boodschap van Juri De Groote, nationaal voorzitter van UNIZO
Goed nieuws! UNIZO heeft sinds 10 juni 2026 een nieuwe nationale voorzitter: ondernemer Juri De Groote. Op de Algemene Vergadering van UNIZO, waar zijn benoeming werd bekrachtigd, gaf Juri alvast de krijtlijnen mee van prioriteiten en ambities. We delen hier graag zijn integrale toespraak van die avond.
Beste ondernemers,
Beste collega’s-bestuursleden op alle UNIZO-beleidsniveaus,
Beste vertegenwoordigers van onze aangesloten sectoren,
Beste partners,
Mag ik er onmiddellijk het beeld van een assenkruis bij halen, (je weet wel zo de X en de Y as), want ik wil samen met jullie zowel in de diepte als in de breedte, werken aan één, groter en sterker UNIZO.
Ik zeg daarom op de verticale as : Goede avond, beste bestuurders, leden van deze Algemene Vergadering en medewerkers van ons lokaal, provinciaal en nationaal niveau,
Op de horizontale as: zeg ik Goede avond, beste leden, sectoren, broer Liantis, zusters, partners en alle andere stakeholders,
Bedankt voor jullie vertrouwen. Ik word heel graag jullie nieuwe voorzitter en ik ga die taak met de grootste ernst en verantwoordelijkheidszin opnemen.
Voor jullie staat een zelfstandig ondernemer met meer dan 25 jaar ervaring.
Ik ben zaakvoerder-eigenaar van 3 bedrijven.
Entecom in Leuven, Frantsen in Landen en Amesco in Kinrooi. 3 complementaire bedrijven in industriële metaalconstructie en machinebouw.
Laat ons zeggen een deftige KMO, een productiebedrijf, gericht op industrie,
een beetje import, een beetje export en ca 40 mensen, zowel arbeiders als bedienden.
Kortom, het geeft me een brede kijk op wat er zich allemaal in een KMO afspeelt.
Ook binnen UNIZO, staat er ongeveer 25 jaar ervaring op de teller.
Sinds 2002 ben ik bestuurslid bij UNIZO Kinrooi en ik ben dat vandaag nog steeds. Ik was er achtereenvolgens secretaris, KMO-verantwoordelijke en voorzitter, maar vooral, dus gewoon een actief bestuurslid.
Na mijn voorzitterschap in Kinrooi, ben ik in het bestuurscomité gekomen van UNIZO Limburg, de provinciale werking dus, waar ik de laatste 2 jaar ook ondervoorzitter geweest ben.
Vanuit Limburg, zit ik ondertussen al 7 jaar in de nationale werking. RVB & Beleidsraad en ik was ook lid van de Strategische cel. Ik ben dus mede architect van het strategisch plan dat we vandaag aan het uitrollen zijn.
We hebben de laatste jaren grote stenen verlegd en, geloof me, we staan er vandaag een heel stuk beter voor! Ik wil hiervoor trouwens iedereen in de organisatie danken en in het bijzonder, Peter en de ganse Raad van Bestuur voor het harde werk dat daar verricht is.
Peter, het is een hele rit geweest en je mag best fier zijn op wat je allemaal gerealiseerd hebt. We komen daar straks nog op terug, want ik heb gehoord, dat er nog een klein receptie-tje volgt voor jou...
We hebben grote stenen verlegd dus, Maar het werk is niet af. We moeten nu doorzetten, want het gevaar loert om de hoek om terug te vallen.
Als nieuwe voorzitter breng ik historiek en ervaring mee, maar ik blijf die witte, blanke man van boven de 50 en wij moeten de nieuwe generaties aanspreken! Dat is een grote uitdaging.
En net daarom, heb ik ervoor gekozen om jong, fris, vrouwelijk en ondernemend geweld mee aan boord te halen.
Ik heb nl, aan Katrien Bossaerts gevraagd om ondervoorzitter te willen worden. Om zo een klankbord te zijn en de focus te houden, om die noodzakelijke vernieuwing en verjonging nu écht door te zetten.
Alhoewel ik UNIZO vrij goed ken, en uiteraard wil verder bouwen op het huidige strategisch plan, is het van belang om eerst even die reset knop in te duwen en stil te staan bij mijn nieuwe opdracht.
Daarom, start ik vanaf morgen samen met Bart en Gilles met een grote consultatie ronde.
Zonder voorafnames, zonder beloftes, wil ik vooral naar jullie en naar alle actoren in het assenkruis, luisteren, naar wat verwacht wordt, waar onze prioriteiten liggen. Zonder in debat te gaan, gaan we die informatie noteren en analyseren, bespreken met onze RVB en vertalen naar een beleidsplan.
Dit moet ons kompas worden, zorgen dat we de focus houden en vermijden dat we ons teveel laten leiden door de waan van de dag.
Want, een voorzitter, is géén CEO en een bestuurder is géén directeur.
Ik zie het als mijn taak om samen met de RVB te waken over de strategie, de LT visie op scherp te houden, de representatie te verzorgen en vooral, in alles wat we doen, het ondernemerschap top of mind te houden.
Bart heeft er al naar verwezen, Om snelheid te maken, hebben we nu al wel 3 prioriteiten geagendeerd voor het najaar. De opmaak van een ledenplan, een strategisch toekomst plan en een meerjarenbegroting 27-28-29 mét ruimte om opnieuw te kunnen investeren.
Parallel daaraan zal onze consultatie ronde inzichten opleveren, die we in die diverse plannen gaan verwerken.
Voila, dit is wat jullie van mij mogen verwachten.
Wat ik van jullie vraag, is dat we samen de handen in elkaar slaan om, binnen alle dimensies van het assenkruis, elkaar te versterken om zo één, groter en sterker UNIZO uit te bouwen.
Want alleen op die manier, collega’s, kunnen we het ondernemerschap maximaal, versterken, verbinden en verdedigen en dat is waar het binnen UNIZO moet over gaan!
Dank u wel.
Juri De Groote